آخرین اخبار : 

تصویب ۱۳۰ میلیارد تومان برای رفع تنش آبی استان در هیئت دولت

۱۳۰  میلیارد تومان برای رفع تنش آبی استان در هیئت دولت مصوب شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان غلامرضا مالکی در پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان گفت: به استناد قانون ۳ درصد از اعتبارات عمرانی کشور برای ماده ۱۰ و ۱۲ مدیریت بحران کسر می شود که هزار و ۲۰ میلیارد تومان از این محل به رفع تنش آبی کشور اختصاص یافت و بالاترین سهم آن یعنی ۱۳۰ میلیارد تومان که معادل ۱۴ درصد اعتبار مصوب است در هیئت دولت برای سیستان و بلوچستان تصویب شد.

غلامرضا مالکی افزود: ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبارات مصوب مربوط به آب و فاضلاب روستایی است که سهم استان از این اعتبار ۳۰ میلیارد تومان است، از این اعتبار ۱۵ میلیارد تومان برای آبرسانی سیار به روستاهای استان و ۱۵ میلیارد تومان به پروژه های تملک آب روستایی اختصاص می یابد که در صورت تحقق ۷۰ تا ۸۰ درصد مشکلات این حوزه در روستاها رفع می شود، ۸۵ میلیارد تومان هم به آب و فاضلاب شهری و ۱۵ میلیارد تومان برای دیگر پروژه های آبی استان مصوب شد.

وی ادامه داد: هزار و ۷۲۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بودجه عمرانی سال مالی جاری استان بود که از این میزان ۷۸۸ میلیارد تومان یعنی ۴۶ درصد اعتبارات تخصیص پیدا کرده است که ۵۳۸ میلیارد و ۹۱۷ میلیون تومان آن اسناد خزانه است.

وی با اشاره به اعتبارات جاری استان اظهار کرد: از محل این اعتبارات ۳۵۷ میلیارد تومان میان دستگاه ها توزیع شده است، یک میلیارد و ۱۵۷ میلیون تومان به بازارچه ها اختصاص یافت که تخصیص پیدا نکرده است و پیگیر این موضوع هستیم. به آب و فاضلاب روستایی هشت میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان ابلاغ شد، کمک بلاعوض یارانه سود و کارمزد برای بعضی از کارگاه ها ۷۳۷ میلیون تومان بود که مجموع  اعتبارات ابلاغی این سه بخش ۳۶۷ میلیارد و ۲۷۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است که ۲۳ درصد آن تخصیص پیدا کرده است.

به گفته وی، به منظور تبیین سند توسعه اقتصادی و اشتغال زایی روستایی باید تا سال ۱۴۰۰ سالانه برای ۴۳۶ روستای استان مطالعات انجام شود که سال گذشته برنامه به صورت کامل انجام شد و سند ۴۳۶ روستا آماده شد و در صورت تصویب در شورای برنامه ریزی و توسعه، قابلیت اجرایی پیدا می کند.

چاپ
تغییر اندازه قلم متن