آخرین اخبار : 

سه هزار روستا در سیستان و بلوچستان با تانکر آبرسانی می شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان گفت: سه هزار روستا در جنوب این استان با تانکر آبرسانی سیار می شوند که برای این منظور در سالجاری ۱۵ میلیارد تومان به شرکت آب و فاضلاب روستایی پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان غلامرضا مالکی روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته آمار و برنامه ریزی اظهار داشت:۶۰ میلیارد تومان به سیستان و بلوچستان برای سالجاری از محل اعتبارات ماده ۱۰ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و ماده ۱۲ تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور اختصاص یافت که از این مبلغ تا کنون ۴۳ درصد تخصیص پیدا کرده است.
وی افزود: این اعتبارات به صورت پروژه ای در اختیار دستگاه هایی قرار می گیرد که زیرساخت های آنها براثر وقایع بحرانی دچار خسارت شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه اولویت اول ما در سالجاری تامین آب آشامیدنی است، ادامه داد: حدود ۱۸۰ حلقه چاه در بلوچستان خشک شده و به دلیل محدود بودن منابع آبی در این منطقه حدود سه هزار روستا با تانکر آبرسانی سیار می شوند.
وی تصریح کرد: تولید ناخالص داخلی سیستان و بلوچستان هفت هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است که در تولید ناخالص کشور سهم ۱٫۳ درصدی را به خود اختصاص می دهد.
مالکی با بیان اینکه جمعیت سیستان و بلوچستان ۳٫۴ درصد جمعیت کشور است ادامه داد: پایین بودن میزان تولید ناخالص به نسبت جمعیت این استان نشان دهنده پایین بودن نرخ مشارکت اقتصادی است.
وی به شاخص های عمده بازار کار سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: براساس نتایج طرح آمارگیری فصلی نیروی کار در بهار ۹۷ ، نرخ مشارکت اقتصادی در این استان ۳۸٫۱ درصد است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هشت درصد افزایش یافت.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان گفت: نسبت اشتغال یکی دیگر از شاخص های بازار کار است که نرخ استان در این زمینه در بهار سالجاری ۳۱ درصد و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته سه درصد افزایش یافته است.
وی ادامه داد: نرخ بیکاری در بهار سالجاری ۱۸٫۶ درصد است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۶ درصد افزایش روبرو بوده و دلیل اصلی آن بالا بودن میزان جمعیت روستایی در سیستان و بلوچستان است.
مالکی ادامه داد: از آنجایی که اشتغال جمعیت روستایی وابسته به آب و خاک است خشکسالی سبب شده تا تعداد زیادی از این افراد بیکار شوند.

چاپ

تغییر اندازه قلم متن