آخرین اخبار : 

دو هزار و سیصد طرح نیمه تمام در استان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان گفت: دو هزار و سیصد طرح نیمه تمام در استان وجود دارد که این طرح ها قابل واگذاری به بخش خصوصی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی غلامرضا مالکی شجاع روز دوشنبه در نشست راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: هزار و صد میلیارد تومان اعتبار امسال به این طرح ها اختصاص یافته است.
وی ادامه داد: بر اساس قانون الزام است که ۳۰ درصد از اعتبارات خودمان را به بخش خصوصی واگذار کنیم. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی امکان تکمیل طرح های نیمه تمام در کشور وجود ندارد بنابراین این طرح ها باید به بخش خصوصی واگذار شود.

وی ادامه داد: برخی از طرح های ملی در سیستان و بلوچستان همچون ورزشگاه چهار هزار و پانصد نفری زاهدان پس از هفت سال هنوز تکمیل نشده که باید به بخش خصوصی واگذار شود.

مالکی اظهار داشت: تمام دستگاههای دولتی سیستان و بلوچستان طرح های قابل واگذاری به بخش خصوصی را هر چه سریعتر اعلام کنند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه دولت تنها زیرساخت ها را برای ایجاد اشتغال فراهم می کند بنابراین باید از طرفیت بخش خصوصی در ایجاد اشتغال بهره گیریم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان گفت: از توان بخش خصوصی داخلی برای ایجاد سرمایه گذاری در این استان باید استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: باید ظرفیت ها و بسترهای لازم برای سرمایه گذاری خارجی در سیستان و بلوچستان را فراهم کنیم.
مالکی اظهار داشت: اگر مشارکت بخش خصوصی را در طرح ها داشته باشیم بسیاری از مشکلات برطرف می شود.
وی تاکید کرد: از ظرفیت های استانی برای مقاوم سازی اقتصاد باید بهره ببریم.

چاپ
تغییر اندازه قلم متن