آخرین اخبار : 

حقوق کارکنان دولت سال آینده ۲۰ درصد افزایش می‌یابد/ بودجه تا روز یکشنبه نهایی می‌شود

دکتر نوبخت معاون‌ رئیس جمهوری در حاشیه جلسه هیات دولت:

حقوق کارکنان دولت سال آینده ۲۰ درصد افزایش می‌یابد/ بودجه تا روز یکشنبه نهایی می‌شود.

معاون ‌رئیس‌جمهوری و رئیس‌ سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در لایحه بودجه سال آینده افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولت پیش بینی شده که برابر یک پنجم حقوق آنان است.
به گزارش مرکز ‌اطلاع‌رسانی،‌ روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، دکترمحمدباقر نوبخت در حاشیه نشست هیئت دولت با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از ویژگی بودجه سال آینده این است که با وجود قرار داشتن در شرایط تحریم، به معیشت مردم به ویژه کارکنان دولت از طریق دستمزد توجه ویژه شده است.
وی درباره روند رسیدگی به پیش‌نویس لایحه بودجه در دولت گفت: در جلسه روز گذشته هیات دولت کار رسیدگی به ۲۴ تبصره پیشنهادی سازمان برنامه و بودجه برای این لایحه به تصویب رسید.
دکتر نوبخت افزود: لایحه بودجه فقط محدود به احکام نیست بلکه ارقام آن هم مهم است که این ارقام در قالب جداول تفصیلی به دولت ارائه شد و در جلسه نهایی دولت که یکشنبه آینده (۱۱ آذر) برگزار می شود، ارقام و جداول تصویب نهایی می شود و می توانیم بگوییم لایحه برای تقدیم به مجلس آماده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: سال ۱۳۹۸، سال ویژه ای است که باید در شرایطی که به گفته آمریکایی‌های بی رحمانه ترین تحریم ها علیه ایران وضع شده است، کشور را اداره کنیم.
وی با اعلام‌اینکه تحریم بر منابع، مصارف و اهداف بودجه سایه می‌افکند، اظهار کرد: هنر ما این است که از تجربه‌های گذشته و امکاناتی که تجهیز کردیم، بتوانیم در خصوص منابع، مصارف و اهداف شرایط تحریم را دور بزنیم.
دکتر نوبخت افزود: تیم بزرگی در آمریکا مستقر است که راه‌های گذشته را مطالعه کرده و می‌خواهد بداند ایران ممکن است چه راه های جدیدی برای دور زدن تحریم ها به کار بگیرد و از این رو نمی توان جزئیات بیشتری از برنامه های دولت برای عبور از تحریم ها ارایه کرد.

بودجه سال آینده شفاف است
معاون‌رئیس‌جمهوری با بیان اینکه بودجه سال آینده شفاف است، گفت: صندوق بین المللی پولی در آخرین گزارش شفافیت بودجه ایران را تحسین برانگیز اعلام کرد.
وی افزود: تلاش کردیم منابع بودجه را به دقت انتخاب کنیم و اینگونه نباشد که بی جهت منابع واهی معرفی کرده و برای آن هزینه بتراشیم و بعد در تحقق آن با مشکل روبرو شویم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: برای بودجه امسال، دولت سال گذشته ۳۲۰ هزار میلیارد تومان منابع پیش‌بینی کرد که همین رقم تحصیل شد. امسال این عدد با توجه به اینکه باید در جلسه نهایی دولت تصویب شود، دوشنبه هفته آینده اعلام می شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم همه برنامه را ضد تحریم کنیم.

چاپ

تغییر اندازه قلم متن