آخرین اخبار : 

براساس لایحه بودجه ۹۸؛ ۱۰ درصد از اعتبارات عمرانی صرف توسعه مشارکت بخش خصوصی می‌شود /۱۶۷ طرح عمرانی در سال ۱۳۹۸ خاتمه می‌یابند

پاسخگویی بودجه
براساس لایحه بودجه ۹۸؛ ۱۰ درصد از اعتبارات عمرانی صرف توسعه مشارکت بخش خصوصی می‌شود /۱۶۷ طرح عمرانی در سال ۱۳۹۸ خاتمه می‌یابند
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، پیرو انتشار مطلبی در خبرگزاری دانشجو با عنوان «مجلس مجدانه به بودجه شرکت‌های دولتی ورود می‌کند/ پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی با بودجه تخصیصی دولت تمام نمی‌شود» به نقل از رئیس‌کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، نکات زیر به استحضار می‌رسد:
با توجه به اهمیت و نقش سرمایه‌گذاری دولت در زیرساخت‌های کشور و همچنین ایجاد زمینه برای تولید و اشتغال از طریق هزینه‌کرد اعتبارت تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، علیرغم محدودیت‌های منابع، اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ به میزان ۶۲۰ هزار میلیارد ریال و معادل مصوب سال ۱۳۹۷ حفظ شد.
مهمترین جهت‌گیری‌ها و سیاست‌های کلیدی در تنظیم اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ به شرح زیر است:
۱) تأکید بر استفاده از روش‌های نوین تأمین منابع مالی و اهرمی کردن بودجه عمومی دولت (تا ۱۰ درصد از اعتبارات) با هدف تسریع در اتمام طرح‌ و مشارکت بخش خصوصی در تکمیل و بهره‌‌برداری از طرح‌های عمرانی و افزایش کمیت و کیفیت ارائه خدمات عمومی در حوزه‌های مختلف (در قالب ضوابط تبصره ۱۹ و قراردادهای مشارکت عمومی – خصوصی)
۲) تمرکززدایی در اجرای طرح‌های عمرانی به نحوی که سهم قابل توجهی از طرح تملک دارایی‌های سرمایه‌ای که در سال‌های گذشته به صورت ملی و استانیِ ویژه بودند، در سال ۱۳۹۸ به طور کامل به صورت استانی اجرا خواهند شد.
۳) توزیع بهینه اعتبارات طرح‌های عمرانی به نحوی که بخش اقتصادی و زیرساخت‌های توسعه کشور بیشترین سهم را در راستای اقتصاد مقاومتی به خود اختصاص بدهند.
۴) ساماندهی و اولویت‌بندی طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای با در نظر گرفتن طرح‌های مصوب سفرهای مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، طرح‌های مصوب سفر ریاست جمهوری، طرح‌های تأمین و انتقال آب شرب و طرح‌های توسعه شبکه ریلی کشور.
۵) ممنوعیت تخصیص اعتبار طی سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ به طرح‌های (پروژه‌های) فاقد مجوز ماده (۲۳) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) یا پروژه‌های غیرحاکمیتی که پیشرفت فیزیکی کمتر از ۵۰ درصد دارند (در صورتی که متقاضیان بخش غیردولتی خواهان اجرای این طرح‌ها (پروژه‌ها) بصورت مشارکت عمومی – خصوصی باشند، به دولت اجازه داده می‌شود از محل برداشت مجاز از ورودی صندوق توسعه ملی همان سال نسبت به تأمین و پرداخت سهم خود (٢۵ درصد اعتبار پروژه) اقدام کند.
از مهمترین ویژگی‌های طرح‌ها و اعتبارت تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در لایحه سال ۱۳۹۸ می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
 پیش‌بینی اعتبار ۱۱۵۴ میلیارد تومانی برای ۱۶۷ طرح خاتمه‌یافتنی در سال۱۳۹۸.
 اعتبار طرح‌های خاتمه‌یافتنی فصل حمل و نقل از ۲۴۰ میلیارد تومان به ۳۵۰ میلیارد تومان (۴۶ درصد رشد) افزایش یافته است که با اجرای سیاست‌های پیش‌بینی شده در این بخش احداث و بهره‌برداری از حداقل ۱۰۰۰ کیلومتر انواع راه و بهره‌برداری از حداقل ۳۳۲ کیلومتر راه آهن محقق خواهد شد.
 افزایش اعتبار ۲۳ طرح خاتمه‌یافتنی بخش آب با ۵ برابر رشد به ۵۳۲ میلیارد تومان.
 پیش‌بینی اعتبار و سازوکار لازم برای تکمیل خدمات زیربنایی اولیه برای ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر و تحویل ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر در سال ۱۳۹۸ و ادامه نوسازی و بازسازی ۴۸۶ محله در بخش بازآفرینی بافت ناکارآمد شهری از طریق تامین اعتبار برای کمک بلاعوض برای تملک اراضی و تامین خدمات زیربنایی و روبنایی و پیش‌بینی وجوه اداره شده برای اعطای تسهیلات ودیعه اسکان موقت در لایحه بودجه ۱۳۹۸.
 اولویت طرح‌های فصل آب و فاضلاب در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان همچنین رشد ۸۰ درصدی اعتبار طرح آب و فاضلاب استان خوزستان (از رقم ۸۲۶ میلیارد ریال ابلاغی سال ۱۳۹۷ به ۱۵۰۷ میلیارد ریال در لایحه ۱۳۹۸ افزایش یافته است. همچنین تکمیل پروژه‌های تبدیل پسماد به انرژی در شهرهای نوشهر و ساری محقق خواهد شد و پیش‌بینی اعتبار لازم برای خاتمه ۲۳ طرح در بخش آب و فاضلاب انجام شده است.
 افزایش ۱۱۸ درصدی اعتبارات عمرانی مربوط به فضاهای آموزشی که ۵۰ درصد توسط خیرین تامین شده باشد.
 افزایش ۵۰ درصدی اعتبار حمایت از ایجاد زیرساخت‌ها و تبلیغات گردشگری و طرح‌های مربوط به حفاظت از بناها و اشیای میراث فرهنگی و تاریخی و موزه‌ها.
 رشد ۳۵ درصدی نسبت به مصوب و ۸۰ درصدی نسبت به ابلاغی سال ۱۳۹۷ در اعتبارات طرح‌های تملک دارایی سرمایه‌ای بخش محیط زیست.
 تعداد پروژه‌های ملی مربوط به مشارکت عمومی – خصوصی (قسمت دوم پیوست شماره یک) ۳۷۶ پروژه و تعداد پروژه‌های استانی مربوط به مشارکت عمومی – خصوصی ۲۲۹۱ پروژه (مندرج در کتاب پروژه‌های توسعه مشارکت بخش عمومی با بخش خصوصی و تعاونی در سال ۱۳۹۸ که در قالب ضمائم لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ ارائه شده است).
 تداوم سیاست‌های اشتغال‌زایی تبصره ۱۸ لایحه بودجه در راستای تفاهم‌نامه‌های منعقده سازمان با وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها در سال جاری و اهرم‌سازی منابع که باعث هم‌افزایی بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد تومان در این بخش خواهد شد و آثار آن بر تولید و اشتعال مترتب خواهد شد.
لذا اعتبارات عمرانی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ در راستای مقابله فعالانه با شرایط تحریم‌ها و با هدف حمایت از تولید و صیانت از اشتغال و با رویکرد تکمیل طرح‌ها و پروژه‌های نیمه‌تمام ساماندهی و اولویت‌بندی شده است.

چاپ

تغییر اندازه قلم متن