آخرین اخبار : 

توضیح سازمان برنامه و بودجه درباره یک گزارش؛ راه‌آهن کرمان- زاهدان ۱۰ سال قبل به بهره‌برداری رسیده و اعتبار سال ۹۸، تنها برای انجام عملیات تکمیلی است

پاسخگویی بودجه
توضیح سازمان برنامه و بودجه درباره یک گزارش؛ راه‌آهن کرمان- زاهدان ۱۰ سال قبل به بهره‌برداری رسیده و اعتبار سال ۹۸، تنها برای انجام عملیات تکمیلی است
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، پیرو انتشار مطلبی در مورخ ۱۵/۱۰‏/۱۳۹۷ در خبرگزاری تسنیم با عنوان «اعتبار ناچیز برای یک پروژه ریلی ۲۲ ساله» توضیحات سازمان برنامه و بودجه به شرح زیر منتشر شد.

با توجه به خبر منتشره‌ در این خبرگزاری مبنی بر اینکه بررسی جزئیات لایحه سال ۹۸ حاکی از آن است که دولت برای راه آهن ۲۲ ساله کرمان- زاهدان مبلغ بسیار ناچیز ۸۰۰ میلیون تومان را پیشنهاد داده است. به آگاهی می‌رساند:
تکمیل راه‌آهن کرمان- زاهدان در قالب طرح تملک دارایی‌های سرمایه‌ای با شماره طبقه‌بندی ۱۳۰۳۰۱۵۰۲۷ تحت عنوان «احداث راه‌آهن کرمان- زاهدان» در پیوست شماره یک قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور لحاظ شده است.
طرح مزبور به طول ۵۴۵ کیلومتر می‌باشد که در سال ۱۳۸۸ به بهره‌برداری رسیده و تحویل دستگاه بهره‌بردار (شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران) شده و توسط دستگاه مزبور در حال بهره‌برداری است. در حال‌حاضر نیز جابه‌جایی بار و مسافر درآن صورت می گیرد.
اعتبار منظور شده در قانون بودجه سال ۱۳۹۷ و لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ صرفاً برای انجام عملیات تکمیلی است.
اعتبار ابلاغی سال ۱۳۹۷ طرح مزبور برابر ۷,۵۰۰ میلیون ریال می‌باشد که با هدف کمک به تامین اعتبار طرح و تسریع در اجری آن، مبلغ ۲۵۰۰۰ میلیون ریال نیز از محل ردیف ۱-۱۰۳۰۰۰ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور بابت تعهدات طرح احداث کرمان- زاهدان، ابلاغ شده است.
لذا اعتبار در نظر گرفته شده در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ برای طرح مزبور (۸۰۰۰ میلیون ریال) مطابق پیشهاد وزارت راه و شهرسازی (در سقف اعتبارات فصل حمل و نقل)، صرفاً برای انجام عملیات تکمیلی لحاظ شده است.

چاپ

تغییر اندازه قلم متن