آخرین اخبار : 

رشد ۱۱ درصدی اعتبارات طرح‌های عمرانی بخش حمل و نقل در پیوست شماره یک لایحه بودجه ۹۸

سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد:
رشد ۱۱ درصدی اعتبارات طرح‌های عمرانی بخش حمل و نقل در پیوست شماره یک لایحه بودجه ۹۸
سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در خصوص کم و کیف بودجه مربوط به بخش حمل و نقل و ترانزیت، اظهار داشت: اعتبار مربوط به فصل حمل و نقل که ذیل امور اقتصادی بودجه قرار دارد، برای سال ۹۷ به میزان ۴۲۲ میلیارد تومان بود که برای سال ۹۸ به میزان ۵۲۵ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.
به گزارش مرکز ‌اطلاع‌رسانی،‌ روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، مژگان خانلو اظهار کرد: سوخت مربوط به هواپیماهای مسافربری که در سال ۹۷، هزار و ۴۸۹ بوده، برای سال آینده، هزار و ۱۳۸ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
سخنگوی ستاد بودجه ۹۸ افزود: به این ترتیب، اعتبارات هزینه ای بخش حمل و نقل با رشد ۲۴ درصدی مواجه شده است.
وی ادامه داد: اعتبارات بخش تملک نیز که در سال جاری ۷ هزار و ۳۳ میلیارد تومان بود، برای سال آینده، ۷ هزار و ۱۲۱ میلیارد تومان رسیده که رشد یک درصدی داشته است.
خانلو گفت: تمام فصل حمل و نقل که دستگاه هایی همچون سازمان راهداری، سازمان هواشناسی، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور را در بر می‌گیرد، در بخش عمرانی افزایشی بوده است.
سخنگوی ستاد بودجه ۹۸ یادآور شد: در کل بودجه مربوط به بخش حمل و نقل در سال آینده، رشد ۳ درصدی نسبت به سال ۹۷ دارد. لازم به توضیح است اعتبارات مصوب طرح‌های تملک‌دارایی‌های سرمایه‌ای این بخش در پیوست شماره یک لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ رشدی ۱۱ درصدی داشته و از ۵۶۲۴ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۷ به ۶۲۶۴ میلیارد تومان بالغ شده است.
وی همچنین در رابطه با رقم سوخت هواپیما، اظهار داشت: سوخت هوایی دو نوع است؛ سوخت ATK برای هواپیماهای مسافربری و سوخت JP۴ برای جنگنده و جت قوایی کشور است.
خانلو افزود: برای سال ۹۸، سوخت مسافربری هزار و ۱۳۸ میلیارد تومان و سوخت جنگنده نیز ۸۳ میلیارد تومان به همراه عوارض و مالیات بر ارزش افزوده در اعتبارات هدفمندی در ردیف شماره یک منابع جدول شماره ۱۴ در نظر گرفته شده است.
سخنگوی ستاد بودجه ۹۸، گفت: اعتبار سوخت JP۴ در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ که ۷۴ میلیارد تومان بوده، رشد ۱۴.۸ درصدی دارد.
وی افزود: اما سوخت مربوط به هواپیمای مسافربری که در سال ۹۷، هزار و ۴۸۹ بوده است برای سال آینده با کاهش ۲۳.۵ درصدی مواجه شده است.
خانلو گفت: بنابراین سال آینده نیز همچون سنوات قبل، رقم مربوط به سوخت هواپیماها در بودجه پیش بینی شده است.

چاپ

تغییر اندازه قلم متن