آخرین اخبار : 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان: اگر ما نگاه انسانی به نیروی انسانی نداشته باشیم در هیچ منطقه‌ای توسعه اتفاق نمی افتد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان: اگر ما نگاه انسانی به نیروی انسانی نداشته باشیم در هیچ منطقه‌ای توسعه اتفاق نمی افتد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ؛غلامرضا مالکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در نشست استانداران ادوار استان سیستان و بلوچستان گفت: اگر ما نگاه انسانی به نیروی انسانی نداشته باشیم در هیچ منطقه‌ای توسعه اتفاق نمی افتد، ممکن است با اعتبار و هزینه کرد اعتبار شاخص ها را رشد بدهیم ولی توسعه اتفاق نمی افتد.

مالکی افزود: در حال حاضر در استان ۴۱ مرکز آموزش عالی با ۱۲۰ هزار دانشجو داریم و علی رغم داشتن نیروی انسانی مناسب به دلیل پایین بودن نرخ مشارکت اقتصادی و عدم سرمایه‌گذاری بومی‌ها در استان روند توسعه مناسب نیست.

وی ادامه داد: برای ایجاد توسعه قبل از نگاه ملی باید با رویکرد استانی داشته باشیم. یکی از بحث‌های دخیل در توسعه بودجه است اگر یک حکمران خوب بودجه نداشته باشد کارایی مناسبی ندارد.

مالکی افزود؛ در حال حاضر در استان پنج پروژه پیشرو داریم اگر این پنج پروژه پیشرو و پیشخوان برای توسعه استان انجام نشود، توسعه اتفاق نمی‌افتد که این پنج پروژه عبارتند از:
١- استفاده از بندر و فازهای مختلف توسعه آن
٢-راه آهن
٣- ترانزیت
۴- گاز
۵- منابع آبی.
وی در پایان نگاه جدی به دو مبحث شیلات و معادن را از جمله رویکردهای منجر به توسعه در استان برشمرد.

چاپ

تغییر اندازه قلم متن