آخرین اخبار : 

اهداف دولت در شفافیت و انضباط بودجه درتدوین لایحه بودجه سال ۹۸ تحقق پیدا کرده است

سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور:
اهداف دولت در شفافیت و انضباط بودجه درتدوین لایحه بودجه سال ۹۸ تحقق پیدا کرده است
سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: اهداف مهم دولت در شفافیت و انضباط بودجه درتدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور تحقق پیدا کرده است و در تنظیم بودجه نهایت تلاش در شفاف سازی اعداد و ارقام رعایت شده است.
به گزارش مرکز‌اطلاع‌رسانی،‌ روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، مژگان خانلو در ارتباط تلفنی با برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر افزود: یکی از ویژگی های لایحه بودجه در کنار دیگر ویژگی ها شفافیت است اما قبل از آن باید به حمایت دولت از معیشت عمومی و عدالت اجتماعی اشاره کرد که مهمترین دغدغه دولت حفظ و ایجاد اشتغال و حمایت از معیشت مردم به خصوص اقشار آسیپ پذیر و سلامت و عدالت اجتماعی است.
وی خاطر نشان کرد: از ۴۰۷ میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده برای سال ۹۸ بالغ بر ۷۸ درصد آن را اعتبارات هزینه‌ای تشکیل می دهد که ۳۲۰ هزار میلیارد تومان برای اعتبارات هزینه ای در نظر گرفته شده است و ۶۲ هزار میلیارد تومان اعتبارات تملک سرمایه ای است که بدون تغییر نسبت به سال ۹۷ منظور شده است.همچنین به دلیل نقش مهمی که این اعتبارات در رشد، تولید و اشتغال خواهند داشت، ۲۵ هزار میلیارد تومان نیز اعتبارات تملک دارایی‌های مالیدرنظر گرفته شده که در مجموع اجزای بودجه ۹۸عمومی کل کشور را تشکیل می‌دهد.
خانلو تصریح کرد: لایحه بودجه سال ۹۸ در راستای حمایت از تولیدو اشتغال، شفافیت بودجه و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و حوزه های علم و فرهنگی و حمایت از بخش خصوصی اجزای بودجه طبقه بندی و اولویت بندی شده و سعی شده که حداکثر استفاده از منابع را در سال آینده داشته باشد.
وی درخصوص موضوع معیشت و اشتغال در لایحه سال آینده گفت: ۱۴ میلیارد تومان برای تامین کالاهای اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی درنظر گرفته شده تا افزایش قیمتی برای مصرف کننده نداشته باشیم. پرداخت یارانه های نقدی نیز طبق سال ۹۷ انجام خواهد شد. افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان دولت هم با رشد ۲۰ درصدی در بودچه ۹۸ دیده شده است.
خانلو یادآور شد: ازمصادیق شفافیت بودجه سال ۹۸ نیز می‌توان به انجام بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد برای تمام دستگاه‌های ملی و استانی،‌ آشکار کردن معافیت‌های مالیاتی و یارانه‌های پنهان،‌ انضباط بودجه شرکت‌های دولتی،‌ تقویت نقش استان‌ها،‌ سامان‌دهی بدهی‌های دولت و سامان‌دهی ردیف‌های متفرقه و مالی اشاره کرد.

چاپ

تغییر اندازه قلم متن