آخرین اخبار : 

افزایش پلکانی حقوق به تصمیم مجلس بستگی دارد.

رئیس‌سازمان برنامه و بودجه کشور:
افزایش پلکانی حقوق به تصمیم مجلس بستگی دارد.
معاون‌رئیس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه افزایش حقوق ها به روش پلکانی در سال ۹۸ به تصمیم مجلس بستگی دارد، گفت: دولت کالاهای اساسی را با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی توزیع می کند که نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری رخ نداده است.
به گزارش مرکز‌اطلاع‌رسانی،‌ روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، دکترمحمدباقر نوبخت درخصوص میزان افزایش حقوق ها در سال۹۸ گفت: افزایش حقوق ها به روش پلکانی به اراده مجلس و تصمیم نمایندگان بستگی دارد؛ ما به طور متوسط افزایش حقوق ها را برای سال آینده ۲۰ درصد دیده‌ایم.
وی یادآورشد: نرخ تورم آنچنان افزایش نیافته که برخی برای سال آینده ۵۰ درصد برآورد می کنند؛ همه کالاهای اساسی با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان در اختیار مردم قرار می گیرد؛ این نرخ نسبت به ارز ۳۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ تومانی پارسال، افزایش زیادی ندارد.
تخصیص ۱۴ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی
معاون‌رئیس‌جمهوری ادامه داد: حاضر شدیم برای اینکه به مردم فشار وارد نشود، ۱۴ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی در نظر بگیرم؛ اگر این میزان دلار را با ارز نیمایی حساب کنیم درآمدی نزدیک به دو برابر خواهیم داشت.
وی افزود: دولت حاضر نیست درآمدی به دست آورد که از سوی دیگر بار و فشار آن به مردم بیشتر باشد؛ همه تلاشمان این است که سطح افزایش قمیت ها را به شدت کنترل کنیم.
منبع: خانه ملت

چاپ

تغییر اندازه قلم متن