آخرین اخبار : 

۵۱٫۱۹ درصد مردم سیستان وبلوچستان درسرشماری اینترنتی سال۹۵شرکت کردند

رئیس سازمان برنامه و بودجه سیستان و بلوچستان گفت: ۵۱٫۱۹ درصد مردم این استان در سرشماری اینترنتی سال ۹۵ شرکت کردند و توانستند مقام سوم کشوری را از آن خود کنند. مهندس مالکی روز یکشنبه در گفت و گو با روایط عمومی سازمان اظهار داشت: ۳۷۴ هزار و ۵۷۵ خانوار سیستان و بلوچستان تا صبح یکم آبان ماه ۹۵ در سامانه اینترنتی مرحله نخست سرشماری عمومی نفوس و مسکن نام نویسی کرده اند.
وی ادامه داد: این تعداد خانوار، جمعیتی معادل یک میلیون و ۴۹۴ هزار و ۷۵۵ نفر را در سراسر سیستان و بلوچستان شامل می شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه سیستان و بلوچستان گفت: سرشماری عمومی نفوس و مسکن به ۲ صورت اینترنتی و حضوری انجام می شود که مرحله اینترنتی آن از سوم تا ۳۰ مهر از طریق آدرسttps://www.sarshomari95.ir انجام شد.
مالکی افزود: همچنین در مرحله حضوری سرشماری که از ۲۸ مهر آغاز شده و تا ۲۵ آبان ادامه دارد ۷۰۱ نیروی فعال با جلیقه های مخصوص و کارت شناسایی به درب منازل مردم سیستان و بلوچستان مراجعه و اطلاعات مختلف خانوارها نظیر مسکن، سن، جمعیت و میزان تحصیلات را از طریق تبلت ثبت می کنند.
وی تاکید کرد: شرکت در سرشماری اینترنتی کمک خوبی به کاهش هزینه این طرح ملی و تسریع در اجرای بهینه آن است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه سیستان و بلوچستان گفت: آمار بدست آمده از مردم به صورت کاملا محرمانه است و هیچ فردی به این اطلاعات دسترسی ندارد و به صورت کلی بعضی از اطلاعات به دستگاه های درخواست کننده ارائه می شود.
مالکی با اشاره به اینکه افرادی که جمعیت خانوار آنان بیش از حد مجاز نام نویسی اینترنتی بوده، اظهار داشت: این افراد می توانند در زمان حضور مامور سرشماری به درب منزل، نسبت به نام نویسی خانوار خود اقدام کنند.
وی بیان کرد: شهروندان در سراسر کشور می توانند تا پایان هفته جاری با مراجعه به سایت ttps://www.sarshomari95.ir نسبت به ویراش اطلاعات خود اقدام کنند.
به گزارش ایرنا بر اساس آخرین سرشماری انجام شده در سال ۱۳۹۰ جمعیت سیستان و بلوچستان ۲ میلیون و ۵۳۴ هزار و ۳۲۷ نفر است.

چاپ
تغییر اندازه قلم متن