آخرین اخبار : 

جلسه کارگروه آمایش سرزمین به ریاست جناب آقای مهندس مالکی

رئیس سازمان برنامه و بودجه سیستان و بلوچستان گفت: طرح آمایش سرزمینی استان باید تا قبل از تصویب برنامه ششم توسعه آماده شود تا بتوان در برنامه ریزی های کلان از آن استفاده کرد.

 مهندس مالکی سه شنبه شب در کارگروه تخصصی آمایش سرزمین، محیط زیست و توسعه پایدار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: آمایش سرزمین باید بر پایه تنظیم روابط و کنش های متقابل میان عوامل انسانی، اقتصادی و محیطی به منظور ایجاد سرزمینی مبتنی بر بهره گیری بهینه و پایدار از استعدادهای انسانی و محیطی باشد.
وی تصریح کرد: مطلوب ترین، عادلانه ترین و پایدارترین آرایشی که به سه مولفه مهم جمعیت، سرمایه و منابع طبیعی و محیطی در یک منطقه یا سرزمین داده می شود، باید در طرح آمایش سرزمینی مورد توجه قرار گیرد.
وی بیان کرد: سیاست های بخشی، استانی، منطقه ای و ملی باید به گونه ای باشد که بتواند اهداف چشم انداز بلند مدت توسعه کشور و مدیریت یک پارچه سرزمین را به صورت تحقق پذیر، متوازن، پایدار و عادلانه عملی سازد.
وی افزود: امروزه یکی از شاخص ها و معیارهای توسعه یافتگی، میزان انطباق برنامه های اجرایی هر کشور با مبانی و مطالعات جامع آمایش سرزمین است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه سیستان و بلوچستان گفت: برای رسیدن به سهم سه درصد تولید ناخالص داخلی در استان که هم اینک یک درصد است توجه به بخش شیلات ضروری و اجتناب ناپذیر است.
مهندس مالکی اظهار داشت: توسعه شیلات در سواحل مکران مورد توجه مسئولان کشوری و استانی است بنابر این مسئولان دستگاههای دست اندرکار در این بخش باید تلاش بیشتری داشته باشند.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان دارای ۲ اداره کل شیلات است و برای رسیدن به سه درصد تولید ناخالص داخلی باید در این بخش سرعت و جهش بیشتری صورت گیرد.
به گزارش روابط عمومی در این نشست نماینده دانشگاه سیستان و بلوچستان طرح تدوین شده آمایش سرزمینی استان را برای بررسی در کارگروه ارائه کرد.
چاپ
تغییر اندازه قلم متن