آخرین اخبار : 

هفدهمین جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی سیستان و بلوچستان

هفدهمین جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی سیستان و بلوچستان  به ریاست جناب آقای مهندس مالکی رئیس محترم سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

رشد تولید ناخالص داخلی در سیستان و بلوچستان با توسعه بخش شیلات امکان پذیر است.

 رئیس سازمان برنامه و بودجه سیستان و بلوچستان گفت: برای رسیدن به سهم سه درصد تولید ناخالص داخلی در سیستان و بلوچستان که هم اینک یک درصد است توجه به بخش شیلات ضروری و اجتناب ناپذیر است.

مهندس مالکی یکشنبه شب در هفدهمین جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: توسعه شیلات در سواحل مکران مورد توجه مسئولان کشوری و استانی است بنابراین مسئولان دستگاههای دست اندرکار در این بخش باید تلاش بیشتری داشته باشند.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان دارای ۲ اداره کل شیلات است و برای رسیدن به سه درصد تولید ناخالص داخلی باید در این بخش سرعت و جهش بیشتری صورت گیرد.
وی بیان کرد: بخش شیلات در سیستان و بلوچستان زمینه اشتغال ۲۴ هزار نفر را فراهم کرده که برای رسیدن به ۲۴۰ هزار فرصت شغلی در برنامه سند توسعه باید کارهای بیشتری انجام شود.
معاون برنامه ریزی شرکت برق منطقه ای سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: صادرات برق به کشورهای پاکستان و افغانستان یکی از راه هایی است که می توان زیرساخت های بخش صنعت برق در استان را گسترش داد.

چاپ
تغییر اندازه قلم متن