آخرین اخبار : 

رشد ۶۶٫۸درصدی در بودجه ابلاغی استان

انتصاب ریاست سازمان
رئیس سازمان برنامه و بودجه سیستان و بلوچستان خبر داد: رشد ۶۶٫۸درصدی در بودجه ابلاغی استان
رئیس سازمان برنامه و بودجه سیستان و بلوچستان گفت: ابلاغ اعتبارات ۹۶به استان رسیده اما اعتباری تخصیصی برای توزیع نداریم.
به گزارش روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه سیستان و بلوچستان مهندس مالکی اظهار کرد: توزیع اعتبارات امسال براساس نرم افزاری است که به تازگی در استان طراحی شده است.
وی ادامه داد: در این خصوص نامه نگاری هایی با دستگاه های اجرایی انجام شده، تا برنامه ها و طرح های خود را ارائه دهند و آنها را به فرمانداران هر شهرستان اعلام کردیم تا پس از تائیدآنها، این برنامه ها به نرم افزار وارد و براساس آن توزیع بودجه انجام شود.
وی بیان کرد: در بودجه سال۹۵، در کل هزار و ۶۸میلیارد تومان به استان ابلاغ شده بود اما ابلاغ امسال هزار و هفتصد و هشتاد میلیارد تومان می باشد که رشد ۶۶٫۸درهم درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می دهد و امیدواریم کل منابع بودجه ای تخصیص کاملی داشته باشند.
وی ادامه داد:در زمینه اعتبارات نفت و گاز نیز امسال رشد قابل توجهی را شاهد هستیم به طوری که پارسال اعتبار این بخش ۱۱۵میلیارد تومان بوده که با رشدی حدود ۱۹۷درصدی به ۳۴۱میلیارد تومان در سال جاری افزایش پیدا کرده است.
این مسئول گفت: در بخش سرمایه انسانی نیز سال ۹۵اعتبارات این بخش ۱۹۵میلیارد تومان بوده که براساس برنامه ابلاغی درسال جاری به ۲۰۲میلیارد تومان با ۱۵درصد رشد می رسد.
وی خاطر نشان کرد: امسال کل بودجه کشور از کل منابع، یک میلیون ۱۵۲ هزار میلیارد تومان می باشد، این عدد سال ۹۵ به میزان ۹۷۸هزار میلیارد تومان بوده وتقریبا ۱۸درصد رشد را کل منابع داشته است.
وی بیان کرد: منابع بودجه عمومی دولت سال قبل ۳۳۵هزار میلیارد تومان بود که امسال به ۳۹۸هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده و این رقم ۱۹درصد رشد را نشان می دهد.
مالکی تصریح کرد: بودجه شرکت های دولتی از ۶۸۲هزار میلیارد تومان سال گذشته، امسال به ۸۰۰هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده که تقریبا ۱۷٫۳درصد رشد را نشان می دهد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: از کل بودجه کشور، یک میلیون و ۱۵۲میلیارد تومان، ۷۲درصد به شرکت های دولتی اختصاص پیدا کرده است.
چاپ
تغییر اندازه قلم متن