آخرین اخبار : 

تدوین چشم انداز استان در مطالعات آمایش سرزمین

رئیس سازمان مدبریت و برنامه ربزی سیستان و بلوچستان خبر داد:

تدوین مرحله دوم چشم انداز استان در سند آمایش سرزمین/آمادگی واگذاری ۷۲پروژه نیمه تمام به بخش خصوصی
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان گفت: با هماهنگی و همکاری دستگاه ها توانستم دومین مرحله از چشم انداز استان در مطالعات آمایش سرزمین را انجام دهیم.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی، غلامرضا مالکی شجاع با گرامیداشت فرا رسیدن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: یکی از مهمترین اقداماتی که در طی امسال صورت گرفت، با توجه به تاکیدات دولت و وجود مشکلات اعتباری، پروژههای سودآور در حال اجرای دستگاه های مختلف استان احصاء و برای واگذاری به بخش خصوصی آماده شده است.
وی ادامه داد:از آنجایی که بخش حمل و نقل نقش بسزایی در توسعه یک منطقه دارد، برنامه پنج ساله توسعه حمل و نقل استان در راستای سیاست ها و برنامه های اقتصاد مقاومتی تدوین شده است.
وی با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان به سمت برنامه محور شدن درحال پیشروی است، بیان داشت: تدوین گزارشی با همکاری دستگاه های دولتی ونهادهای خصوصی از وضعیت اجتماعی، اقتصادی استان از جمله دیگر اقداماتی است که نقش مهمی در تصمیم گیری های کلان دارد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اظهار کرد: طی امسال تهیه شناسنامه و سیمای شهرهای استان نیز انجام شده است تا بتوان به وسیله آنها در مواقع بحرانها و حوادث غیر متقربه مدیریت کارها و خصوصا خدمات رسانی را آسان کرد.
وی با بیان این مطلب که سازمان مدیریت و برنامه ریزی با مشارکت بنیاد برکت نقش مهمی را در اجرا و بهره برداری سریع تر پروژه های مختلف اقتصادی و اجتماعی استان ایفا کرده، حاشیه نشینی را یکی از معضلات شهرهای استان بیان کرد و افزود: در این راستا یک برنامه سه ساله تدوین شده و اعتبار لازم برای ساماندهی حاشیه نشینی و بافت فرسوده سیستان و بلوچستان اختصاص یافته است.
مالکی شجاع در بخش دیگر سخنان خود تصریح کرد: مدیریت نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کار نظارت و ارزیابی پنج پروژه شامل احداث راه اهن چابهار به زاهدان، طرح انتقال آب به اراضی کشاورزی دشت سیستان، گاز رسانی به شهرهای استان، پروژه های سد سازی و راه سازی سطح استان را در مدت زمان محدودانجام می دهد.
وی با اشاره به تشخیص و رتبه بندی ۲۴۵ پیمانکار حقوقی در استان افزود: برگزاری جلسات ضورای فنی و آموزش و ترویج ضوابط نظام فنی و اجرایی و برگزاری دوره آموزشی به مدت دو هزار و۲۲۸ نفر ساعت از دیگر برنامه های انجام شده مدیریت های این سازمان در طی یک سال اخیر می باشد.
مالکی شجاع با اشاره به فعالیت های انجام شده در معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز گفت: ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی، تهیه و تنظیم گزارش آماری با محوریت نیروی انسانی و تشکیلات دستگاه های اجرایی و راه اندازی سامانه مدیریت عملکرد دستگاه های اجرایی از جمله برنامه های اجرایی این حوزه طی سال۹۶بوده است.
وی بررسی موارد قانون برنامه ششم بخش اداری و استخدام نیروی انسانی پاسخگویی به استعلامات شعب دیوان اداری و شکایات مردمی، نظارت بر آزمون های استخدامی دستگاه های اجرایی را از دیگر برنامه های این حوزه است.
این مسئول گفت: مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به منظور توانمند سازی و ارتقا بینشی و مهارتی کارمندان آموزش های متعددی را با موضوعات مختلفی از جمله آشنایی کارمندان با اهداف سازمان، رشد فضایل اخلاقی و معنوی و برقراری ارتباط موثر مدیر، کارمند و ارباب رجوع ارائه کرده است.
انجام سرشماری عمومی نفوس و مسکن به عنوان بزرگترین رویداد آماری کشور
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اظهار کرد: کار سرشماری عمومی نفوس و مسکن توسط معاونت امار و اطلاعات این سازمان انجام شد که با توجه به فعالیت های صورت گرفته و راستی آزمایی ها، رتبه ۴ کشوری در سرشماری اینترنتی از افتخارات استان در این بخش بود.
وی در ادامه گفت: بررسی شاخصه های جمعیتی استان به تفکیک شهر و شهرستان براساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن یک اقدام ارزنده است.
وی در پایان اظهار داشت: تهیه و تدوین حساب های منطقه ای، اجرای طرح های آماری مستمر، بروز رسانچی نقشه های روستایی استان و شرکت در سمینار های اموزشی مرکز آمار ایران از جمله اقدامات انجام شده این معاون طی امسال بوده است.
چاپ
تغییر اندازه قلم متن