آخرین اخبار : 

برگزاری نشست شورای آموزش و پرورش استان

نیروی انسانی خلاق و کارآمد از بستر آموزش و پرورش رشد می کند
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: از آنجایی که اساس و محور توسعه؛ انسان است و نیروی انسانی خلاق و کارآمد از بستر آموزش و پرورش رشد می کند، ضرورت توجه بیشتر به نظام آموزشی و تربیتی از اهمیت بیشتری برخوردار می شود.
به گزارش اخبار استان به نقل از  روابط عمومی استانداری سید دانیال محبی استاندار در نشست شورای آموزش و پرورش استان که پیش از ظهر امروز در استانداری برگزار شد، خاطرنشان کرد: دارا بودن عنوان جوان ترین استان کشور برای سیستان و بلوچستان یک ظرفیت ارزشمند و بهترین فرصت است تا با فراهم آوردن زیرساخت های مورد نیاز از این ظرفیت در راستای تعلیم و تربیت مطلوب بهره برداری شود.
رئیس شورای آموزش و پرورش استان، آموزش و پرورش را هسته اصلی تعلیم و تربیت دانست و افزود: خانواده ها باید با برقراری ارتباط مستمر و موثر با اولیای مدارس در زمینه مسائل آموزشی و تربیتی دانش آموزان به یک جمع بندی عقلایی برسند چرا که وقتی گوینده و شنونده به یک هدفمندی جامع برسند، برونداد آن گفتمان منطقی و تاثیر گذار خواهد بود.
سید دانیال محبی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فرموده امام علی (ع) که « اگر کسی جمله ای به من بیاموزد در واقع مرا بنده خود کرده است» به تشریح اهمیت نقش معلمان در جامعه پرداخت و افزود: همه آحاد جامعه که در نقشهای مختلف ایفای نقش می کنند؛ تربیت یافته و برخاسته از بستر آموزش و پرورش هستند لذا این علاقمندی و همگرایی با آموزش و پرورش در وجود همه افراد دیده می شود.
وی با تاکید بر لزوم فعالیت معلمان در رشته های تخصصی مربوطه در مدارس گفت: ایفای نقش درکسوت معلمی رسالت سنگینی دارد و معلم باید بتواند به ازاء آن رسالت سنگین با بکارگیری توان و ظرفیت خودش در زمینه ارتقای شاخص های آموزشی به خوبی ایفای نقش کند.
استاندار با اشاره به مباحث مطرح شده در جلسه پیرامون تکمیل پروژه درمانگاه فرهنگیان زاهدان گفت: نظرات کارشناسی هر پروژه بایستی قبل از آغاز عملیات اجرایی آن ارائه شود تا با استفاده از داده های اولیه و منطقی تصمیم اجرایی مناسبی گرفته شود اما اکنون که این پروژه ساخته شده است؛ همکاری دستگاههای متولی برای اتمام و راه اندازی آن ضروری به نظر می رسد.
مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز در ابتدای این جلسه گفت: بر اساس آمار موجود در حال حاضر ۸۳۶ هزار و ۱۹۶ نفر کودک لازم التعلیم در استان سیستان و بلوچستان وجود دارند که از این تعداد ۷۳۲ هزار و ۶۴۰ نفر در کلاس درس حاضر هستند و تعداد ۱۰۳ هزار و ۵۵۶ نفر نیز از کلاس های درس غایب می باشند.
علیرضا نخعی افزود: به منظور جذب افراد بازمانده از تحصیل که به دلایل فقر خانوادگی و مسائل فرهنگی و کمبود امکانات از کلاس درس بازمانده اند ؛ تعداد ۲۴ هزار و ۱۰۰ کلاس درس در سال جاری دایر شده و ۱۹۰۰ کلاس دیگر نیز برای جذب افراد باقیمانده مورد نیاز است.
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان نیز در این نشست گفت:در حال حاضر ۲ هزار و ۲۲۰ کلاس درس در در دست احداث داریم که از این تعداد هزار و ۱۰۰ کلاس توسط مردم و خیران ساخته می شود.
چاپ
تغییر اندازه قلم متن