آخرین اخبار : 

برگزاری شورای هماهنگی مدیریت بحران استان

استاندار: اجرای پروژه های آبی اولویت سیستان و بلوچستان است.
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ۱۰۰ درصد استان دچار خشکسالی شده است، گفت: تخصیص اعتبارات و اجرای پروژه های آبی اولویت اول استان است.
به گزارش روابط عمومی استانداری، سید دانیال محبی در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان که ظهر روز “یکشنبه” در استانداری تشکیل شد با حیاتی خواندن اهمیت مدیریت منابع آب موجود در استان، اظهار داشت: علیرغم خشکسالی های دو دهه اخیر، متاسفانه طی سال آبی امسال شاهد کمترین میزان بارندگی در سطح استان بودیم که کاهش بارندگی ها و میزان بالای تبخیر ناشی از شدت گرما باعث کاهش منابع آبی در استان شده است.
وی با ذکر این مطلب که بسیاری از روستاهای سطح استان به صورت سقایی و به وسیله تانکر آبرسانی می شوند، گفت: از سرجمع اعتبارات دستگاه‌ها ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به دستگاههای مربوطه جهت آبرسانی روستایی پرداخت شده است.
رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران  استان، ذخیره سازی و استفاده از روان آب ها و همچنین آب اضافه ی تصفیه خانه های آب و فاضلاب را در پروژه های عمرانی مهم برشمرد و مدیریت منابع آب موجود در استان را مورد تاکید قرار داد.
محبی در این زمینه تصریح کرد: دستگاه‌های متولی با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما در رابطه با اشاعه فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب تلاش کنند.
محبی از همه دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران استان به ویژه نیروهای مسلح خواست با در اختیار گذاشتن خودرو های آبرسان و تانکرهای آب به مدیریت بحران استان، در زمینه آبرسانی به روستاها و نقاط نیازمند به آب شرب بهداشتی کمک کنند.
در این جلسه همچنین گزارشی از آخرین اقدامات دستگاه‌ها و پیگیری های صورت گرفته در رابطه با آبرسانی روستایی  و عشایری استان، پرداخته خسارت به کشاورزان عشایر و دامداران آسیب دیده از خشکسالی ارائه شد.
چاپ
تغییر اندازه قلم متن